">

pondělí 15. srpna 2016

Na břehu moře


Prázdniny se přehouply do třetí třetiny. Půlka srpna.


Ostrov bude ještě pár dní nabitý k prasknutí. A pak najednou, jako by mávnutím ruky, se zklidní, ztichne, vylidní se...
Už teď jsou dny, kdy je blížící se září, cítit ve vzduchu. 
Noci jsou už o poznání chladnější, mistrál nás bičuje do tváří při navečerním plavání, a moře je tak trochu studenější- no, rozhodně pro nás poněkud rozmazlené domorodce:-)Dneska jsem na severu ostrova čekala na klienty a měla tak chvilku čas jen tak si přemýšlet. Kochala jsem se tou krásou všude kolem mne. Přede mnou tyrkysové moře a kol kolem olivové háje a špičky cipřišů jakoby lechtaly nebe. Cikády. Motýli. Desítky nádherných motýlů sedaly na odkvétající květy levandule. Po nebi nade mnou majestátně kroužil ohromný orel. V jakém ráji žijeme. Na jakém přenádherném kusu Země můžou naše děti vyrůstat. A pak mne napadlo, že je skvělé, jaké dvě krásné vlasti ty děti mají. 

Korfu se svou laskavou náručí, klidnými zimami a veselými, barevnými léty plnými hudby a koupání a vitamínu D :-) A pak Česko! 
Tu krásnou zemi hebkou jako samet. Zemi, co voní jehličím a mechem a houbami.  Zemi, která jim sice fyzicky- zatím- není tak blízká, ale znají její historii a pohádky a písničky. Zemi, které jako jediné fandí v Olympiádě a při všech možných Mistrovstvích světa. Zemi, jejíž řečí mluví ze všech dalších řečí nejlépe...

České dušičky s tvářemi ošlehanými větrem mistrálem a vyšisovanými vlásky od řeckého slunce.


Jak bohatí vlastně jsou... A jak díky tomu všemu, je bohaté jejich dětství! 

Sedím na břehu moře a dívám se na kluky, jak skotačí v moři. 
Na obzoru katamarán a měsíc se vykulil vysoko na narůžovělé nebe. A v tuhle chvíli to cítím...

Š T Ě S T Í


7 komentářů :

 1. Krásně napsané- posílám pozdravy Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, vsechno je to krasne - ta mila slova milujici matky, ta mista, ktera jsou tak exoticka - pro me - a ja si je dovedu diky tvema barvitemu popisu i fotkam zive predstavit. Preju more tohoto stesti... M.

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Tetezko,děkuji moc za krásný článek, obrázky z mého milovaného Korfu s pocity stejnými jako mám já,mající ale jen jeden domov v Čechách-tedy na Moravě ;-)Mávám k moři.Mějte se dobře a krásné dny,i ty podzimní...H.

  OdpovědětVymazat
 4. Peknučko Terezka!

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím Terezo, jako milovnice dovolených v Řecku ráda zavítám na Váš blog. Vždycky jsme jezdili o prázdninách, letos to nevyšlo a přemýšlím o dovolené v říjnu. Hledám na netu informace o počasí, ale jsou různé... A tak mě napadlo zeptat se přímo u zdroje :) Máme rádi koupání a teplo, také trochu živo a tak se obávám, aby jsme nebyli zklamaní. Můžu se tedy zeptat, jak je to na Corfu? Krásné dny. Monika

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za všechny Vaše případné komentře.